Dynamické cvičení

Naše fitness centrum nabízí bohatý výběr efektivních a moderních cvičebních metod, představíme Vám hned několik z nich! Lze je provozovat individuálně i skupinově, v nabídce máme speciálně také skupinové kruhové tréninky pro ženy.

 

INDOOR CYCLING

Indoor cyclingIndoor cycling je skupinové cvičení, které lze určitě zařadít mezi stálici nejmodernějšího dynamického aerobního cvičení! Aerobní cvičení je díky příznivým zdravotním efektům na organismus považováno za nejvýznamnější složku fitness. Trénink probíhá zábavnou formou na speciálních kolech, při stimulující hodbě pod vedením trenéra. Tento velmi originální sportovní program doporučuji všem, kteří si chtějí vylepšit a udržet svojí kondici, pečovat o svoji postavu, podpořit redukci tuku a zlepšit si celkovou účinnost kardiovaskulárního systému. Je ale také vhodný pro profesionální sportovce, kteří si chtějí simulovat konkrétní tréninkovou zátěž, například vytrvalost, rychlost, výbušnost i ntervalový trénink,fártlek trénink a podobně. Všechny podrobnosti o tomto druhu tréninku s vámi jako váš trenér proberu a doporučím optimální tréninkový plán.

CROSSFIT TRÉNINK

Cross Fit je jeden z nejpopulárnějších a nejefektivnějších tréninkových programů současnosti. Kombinuje různé tréninkové metody – cvičení s medicimbaly, kettlebelly, TRX ,veslování, sprinty, plyometrii, fártlekové běhy atd. V rámci jednoho tréninku tak komplexně rozvíjíte sílu, výdrž, kardiovaskulární vytrvalost, flexibilitu, výbušnost, rychlost, rovnováhu a pohybovou koordinaci. Důležitou roli při tréniku hraje střed těla jako základní stabilizační systém. CrossFit trénink díky své rozmanitosti je možné upravit individuálně na míru každému cvičenci podle jeho aktuálních potřeb a možností. Z toho důvodu se hodí prakticky pro všechny věkové kategorie a bez rozdílu pohlaví. A pro svoji jednoduchost a nenáročnost ho můžete provozovat v podstatě kdekoliv bez jakéhokoliv vybavení.

TABATA TRÉNINK

Tabata je intervalový trénink, při kterém současně zvětšíte anaerobní i aerobní kondici! Tato tréninková metoda je tak jednoduchá, ale zároveň tak neuvěřitelně těžká. Tabata metoda spočívá v tom, že 20 sekund intenzivně cvičíte a 10 sekund odpočíváte, a to celé se opakuje 8x ( intervaly lze libovolně upravovat) .Je třeba abyste si vybrali takový cvik, při kterém zaměstnáte velké množství svalů, například dřep a mrtvý tah se zátěží, kliky, sprinty (kolo, veslování, běh, brusle), dřep s výskokem, výskoky na lavičku, boxování do pytle atd. Co z toho vyplývá, TABATA trénink vám při správném přístupu může přinést tolik ovoce, kolik jste ještě pohromadě neměli. A proto byste neměli váhat tuto metodu tréninku vyzkoušet.